Darbo laikas Pir-Penkt 8:00-20:00

El. Paštas:

[email protected]

Telefonas:

+37069903303

Periodontologija

image

Periodontologija

Periodontologija – tai dantį supančių audinių (kaulo ir dantenų) gydymas.

Sveikos dantenos yra stangrios, blyškiai rausvos spalvos, primena apelsino žievelę, nekraujuoja valant. Jos glaudžiai prigludusios prie antkaulio ir kaulo, užpildo tarpdantį. Sveikos dantenų vagelės gylis yra apie 2 mm.

Sergant periodontitu dantenos būna ryškiai raudonos, paburkusios, kraujuoja, pūliuoja. Dėl kaulo ir dantenų vagelės destrukcijos atsiranda periodontologinės kišenės, dėl to dažnai pasireiškia jautrumas šalčiui ir karščiui, skausmas, atsiranda nemalonus kvapas iš burnos. Kuo mažiau kaulo yra aplink dantį, tuo paslankesnis jis tampa.

Periodontito gydymo metodai

1. Nechirurginis gydymas

Pagrindinis lengvo ir vidutinio sunkumo periodonto ligų gydymo metodas – giluminis dantenų valymas (kiuretažas), kurio metu, atlikus vietinę nejautrą, pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami dantų ir šaknų paviršiai, pašalinamos uždegimo pažeistos dantenos. Pacientui parenkamos higienos priemonės, paaiškinama, kaip taisyklingai valytis dantis namuose.

Nechirurginis gydymas apsaugo nuo bakterijų dauginimosi, šalina dantų akmenis ir nemalonų burnos kvapą, užkerta kelią periodonto ligoms. Po procedūros gali šiek tiek atsidengti dantų šaknys, tačiau, jei prieš gydymą buvo gilios dantenų kišenės ir stiprus uždegimas, dantenų susitraukimo išvengti neįmanoma. Kai dantenų kišenių gylis siekia 5-6 mm, pacientui skiriamas chirurginis gydymas.

2. Chirurginis gydymas

Po mėnesio – trijų įvertinęs nechirurginio gydymo rezultatus, periodontologas sprendžia, ar pacientui skirti chirurginį gydymą. Jeigu yra išlikusios gilios dantenų kišenės, būtina chirurginė jų korekcija, vadinamoji lopo operacija, kurios metu, naudojant vietinę nejautrą, atkeliamos dantenos ir pasiekiami giliau esantys akmenys, kurių neįmanoma išvalyti atliekant profesionalios burnos higienos procedūrą ar kiuretažą.

Tirpstant žandikaulio kaului, tos pačios procedūros metu galima atlikti ir kaulo priauginimą. Kaului sutvirtinti reikiamoje vietoje taip pat gali būti naudojamos membranos. Jei pacientas pasiryžta, kaulas imamas iš paties žmogaus žandikaulio. Priaugintas kaulas sugyja per 3-6 mėnesius, jis gali būti įprastos struktūros ir normaliai funkcionuoti. Tai – šiuolaikinis gydymo metodas, kurio metu ne tik išsaugomas likęs sveikas kaulas, bet ir atnaujinama prarastoji jo dalis. Taip gydomi dantys esti tvirtesni ir ilgiau funkcionuoja.

Dantų priežiūra po periodontito gydymo

Po operacijos ar nechirurginio periodontito gydymo pacientas burnos priežiūrai privalo skirti ypatingą dėmesį: profilaktiškai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, pirmaisiais metais pas periodontologą lankytis kas 3-4 mėnesius, skirti daug dėmesio individualiai burnos higienai, kokybiškai valytis dantis. Palaikomasis gydymas reikalingas tam, kad ateityje būtų galima išvengti atsinaujinančios ligos. Jei dantų apnašas vėl ima kauptis, prasideda dantenų uždegimas, liga pasikartoja ir dažniausiai progresuoja labai greitai, yra sunkiai gydoma.


Kodas Paslaugos Pavadinimas Kaina
PE01 Kiuretažas (1 danties srityje) -
PE02 Gingivektomija (1 danties srityje) -
PE03 Lopo operacija (1 danties srityje) -
PE04 Klinikinis vainiko/šaknies išilginimas (1 danties srityje) -
PE05 Liežuvio pasaitėlio pakirpimas -
PE06 Lūpos pasaitėlio plastika -
PE07 Dantenų recesijos chirurginis gydymas savais audiniais (1 dantis srityje) -
PE08 Burnos prieangio plastika -
PE09 Periodontologinio tvarsčio uždėjimas -
PE10 Susiuvimas -
PE11 Kaulas (2 g) -
PE12 Membrana (20×30) -